Ostu-müügitingimused

Tehnikakeskus.ee e-poe ostu-ja müügitingimused.

Veebipoe Tehnikakeskus.ee (edaspidi veebipood) omanik on Tehnikakeskus OÜ (reg.kood 12394286) asukohaga Kohila,Vabaduse 15d,Raplamaa 79806.

1.Üldtingimused

1.1. Käesolevad ostu-ja müügitingimused on pooltele kohustuslikud täitmiseks, need reguleerivad Kliendi (edaspidi Ostja) ja Tehnikakeskus OÜ (edaspidi Müüja) õigusi, kohustusi, kaupade ostu ja nende eest tasumise tingimusi, kaupade tarne ja tagastamise korda, poolte vastutust ning muid kaupade ostu-müügiga seonduvat.

1.2.Ostja, kes esitab Müüjale tellimuse, on kohustatud tutvuma käesolevate ostu-ja müügitingimustega ja kinnitama, et on nendega tutvunud siis, kui ta esitab andmed, mis on vajalikud Lepingu sõlmimiseks ja Tellimuse tarnimiseks.

1.3. Müüjal on õigus ostu-ja müügitingimusi igal ajal muuta, võttes arvesse õigusaktides sätestatud nõudeid. Ostjat informeeritakse muudatustest veebipoe lehel.

2.Müügilepingu kehtivus

2.1.Ostu-ja müügitingimused kehtivad tehnikakeskus.ee veebipoest kaupade müümisel Müüjale ja ostmisel Ostjale õiguste ja kohustuste kohta.

2.2.Ostu-ja müügileping hakkab kehtima alates tellimuse kinnitamise järel tasumisele kuuluva summa laekumisest Tehnikakeskus OÜ arvelduskontole.

2.3.Tehnikakeskus.ee veebipoest tellimuse vormistamisel ja makse sooritamisel, kinnitab ostja, et on tutvunud ostu-ja müügitingimustega ning nõustub nendega.

3.Hinnainfo

3.1. Kõik veebipoes olevad hinnad on esitatud Eurodes ja sisaldavad käibemaksu 22%.

3.2.Kõikide toodete hinnad on märgitud toodete juurde.Hindadele lisandub transpordikulu kauba kätte toimetamise eest,transpordi hind sõltub tellimuse suurusest,kaalust ja tarne asukohast.See kuvatakse Ostjale ostukorvis tellimuse vormistamisel.Tellides kauba omniva pakiautomaati või postkontorisse maksab saatmine 6,00 € (alates 300,00 € ostu puhul tasuta) .Kullerteenuse puhul maksab transport 15,00 € .Eritransport suure mõõtmeliste saadetiste puhul on 80,00 € (v.a saartele, küsige müüjalt täpsemat transpordi hinda).

3.3.Kõikidel toodetel,mis on laost hetkel otsas ja kuvatakse kiri: Saadaval järeltellimisel (alates 5 päeva) võivad hinnad muutuda Müüjast mitte sõltuvalt.Seal on juures kiri:Saada Päring,saates meile päringu saame anda täpsema saadavuse,tarneaja ja hinna.

3.4.Veebipood jätab endale õiguse korrigeerida hindu.Ostjale kehtib ostu hetkel arvel kajastatud hind.

4.Tellimuse vormistamine ja kauba eest tasumine

4.1.Toodete ostmiseks tuleb need lisada ostukorvi.Soovimaks taotleda järelmaksu on toodete juures olemas vajalikud lingid.

4.2. Seejärel saate edasi liikuda ostukorvi, kus on ülevaade ostetavatest toodetest.Seal on vaja tellimuse vormistamise jaoks täita vajalikud andmed ja sobiv kättetoimetamise viis.

4.3.Vajutades:kinnita tellimus,kuvatakse sobivate makseviiside pangalingid (Swedbank, SEB Pank,LHV pank),pangaülekandega tasumise võimalus ja võimalus tasuda kauba eest kaupluses koha peal.

4.4. Ostu-ja müügileping loetakse sõlmituks ja tellimuse täitmist alustatakse kohe peale seda, kui Ostja on tasunud 100% tellimuse kinnitusest ja summa on laekunud Tehnikakeskus OÜ arveldusarvele.

5.Kauba kohaletoimetamine ja kauba üle andmine

5.1.Kaupu saadetakse vaid Eesti siseselt.Kui Müüja ja Ostja ei ole teisiti kokkuleppinud.Mujale EL riiki saatmise soovist  palun võtke meiega ühendust e-posti teel: info@tehnikakeskus.ee.

5.2.Kauba transporditasu arvestatakse vastavalt Tellimuse suurusest,kaalust ja tarne asukohast ning hinnastatakse vastavalt transporditeenuse ettevõttehinnakirjale.Ostja saab soovi korral ka ise Tehnikakeskus OÜ esinduskauplusesse kaubale järele tulla.Sel juhul peab kaubale sinna järgi tulema kus kaupluses soovitud toode olemas on,kui klient ei ole müüjaga teisiti kokkuleppinud.Ostja peaks kaubale järele tulema 5 päeva jooksul.

5.3.Kui toode ja transpordiviis ei sobi omavahel kokku on tegu ilmselge eksitusega või soovitud kauba hulk on suurem,kui näiteks pakiautomaadi 1 kapp mahutab siis palume mõistvat suhtumist,et antud viisil ei ole võimalik kaupa transportida.Võtke meiega ühendust ja leiame ühise kokkuleppe.

5.5. Peale ostu-ja müügilepingu jõustumist 4.4. komplekteerib Müüja teie tellimuse ja annab kauba üle kohaletoimetamiseks meie volitatud transporditeenuse osutajale.

5.6.Tellimuses esitatud andmete täpsusest ja õigsusest sõltub viivituste ja arusaamatuste vältimine kauba kohaletoimetamisel.Tehnikakeskus OÜ ei vastuta toodete kohaletoimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud Ostja poolt tellimuse vormistamisel esitatud valedest või ebatäpsetest andmetest.

5.7.Kohe olemas saadetised jõuavad üldjuhul Ostjani 3 tööpäeva jooksul alates Müügilepingu jõustumise 4.4. hetkest.

5.8. Kui esinevad häired kauba tarnimisel või toode on otsa lõppenud, on Müüja kohustatud viivitamatult teavitama Ostjat võimalikust pikemast kauba tarnimise perioodist ja kui Ostja sellega nõustub, jätkab Müüja Tellimuse täitmist.

5.9. Kauba üleandmise ajal peab Ostja koos Müüja volitatud transporditeenuse osutajaga kontrollima.saadetise seisundit ning allkirjastama saadetise vastuvõtmise dokumendi.Kui Ostja on allkirjastanud saadetise vastuvõtmise dokumendi, loetakse, et saadetis on üle antud nõuetekohases seisundis,(st.kaubal ei ole kahjustusi, mille tekkimise põhjuseks võiks olla tootmispraak ja et kaubad on komplekteeritud õigesti).Kui saadetise pakend on kahjustatud, kaup on kahjustatud või esineb erinevusi kauba komplekteerimisel, peab Ostja selle märkima saadetise vastuvõtmise dokumendile ning teavitama Müüjat koheselt vigadest.

6.Kaupade tagastamine ja ümbervahetamine

6.1.Müüdud kauba puudujäägid kõrvaldatakse, ebakvaliteetne kaup vahetatakse ümber ja tagastatakse juhindudes Eesti Vabariigi Võlaõigusseadusest.

6.2.Kui Ostja on valinud veebipoe pakutud võimalikust odavaimast transpordi varjandist selgelt kallima kättetoimetamise viisi,ei pea veebipood tagastama transpordi kulu,mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

6.3.Ostetud kaubale kehtib alates kauba kättesaamisest 14 päevane kauba tagastamisõigus, vastavalt Võlaõigusseaduse § 56-le.Taganemisõigus ei kohaldu juriidilisele isikule.

6.4.Toote tagastamisega 6.3. seotud transpordikulud tasub Ostja.

6.5. Kui Ostja soovib tagastada kaupa ostu-ja müügilepingu punktis 6.3. märgitud juhul, peab Ostja pöörduma Müüja poole ja esitama kirjaliku kauba tagastamise avalduse e-posti aadressile: info@tehnikakeskus.ee.

6.6.Tagastatav kaup peab olema Ostja poolt rikkumata ja tagastatav kaup peab olema samas komplektis nagu oli saadud.Kauba tagastamisel tuleb esitada kauba ostmist tõendav dokument ja kirjalik kauba tagastamise taotlus..

6.7.Toote tagastamisel 14 päeva jooksul, tuleb Ostjale makstud summa tagastada, mitte hiljem kui 14 päeva jooksul pärast lepingust taganemist.Sama aja jooksul tuleb Ostjal kaup Müüjale tagasi saata.

6.8. Kauba tagastamine ja ümbervahetamine toimub vastavalt Eesti Vabariigi õigusaktidest.ja internetipoe kauba tagastamise ja ümbervahetamise reeglitest punktis 6.

7.Pretensioonide esitamise kord

7.1. Vastavalt Võlaõigusseadusele on Ostjal õigus pretensioone esitada 2 aasta jooksul tootel ilmnenud lepingutingimuste mittevastavuse eest,alates kauba kättesaamisest, sellest kuue esimese kuu jooksul tekkinud defekti puhul eeldatakse, et see oli olemas ostmise momendil ning defekti iseloomu peab välja selgitama müüja.

7.2. Ostja on kohustatud toote defekti ilmnemisel teavitama Müüjat e-posti aadressil info@tehnikakeskus.ee , mitte hiljem kui 2 kuu jooksul peale defekti avastamist.

7.3. Müüja ei vastuta puuduste eest, mis tekkisid pärast kauba üleandmist Ostjale juhul,kui:Toode on kahjustunud hoolimatul kasutamisel või Toode on loomulikult kulunud tavapärase kasutamise järel.Ostetud varuosadele, mis ei ole paigaldatud meie esinduse poolt garantii ei kehti.

7.4.Kui kaubal esineb puudusi mille eest Müüja vastutab,parandab või asendab Müüja puudusega kauba.Kui kaupa ei ole võimalik asendada ega parandada tagastab Müüja müügilepinguga kaasnenud tasud.

7.5.Kõik pretensioonid saab esitada e-posti aadressile: info@tehnikakeskus.ee ja Müüja vastab nendele mitte hiljem, kui 7 tööpäeva jooksul.

7.6.Kui Ostja ja Müüja ei saavuta vaidlustes kokkulepet on Ostjal õigus pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole, kui vaidlusaluse kauba hind on üle 20€.

8.Isikuandmete kaitse

8.1. Müüja kinnitab, et Ostja poolt märgitud isikuandmeid käsitletakse ainult kauba ostmisel Müüja käest .Müüja kohustub mitte avaldama Ostja isikuandmeid kolmandatele isikutele, välja arvatud Müüja volitatud partneritele, kes osutavad kauba transpordi teenust. Kõikidel muudel juhtudel võib Ostja isikuandmeid avaldada kolmandatele isikutele ainult Eesti Vabariigi õigusaktides sätestatud korras.

8.2. Isikuandmed, mida Ostja kasutab teostades korraldusi oma kreedit- või deebetkontodelt Müüjale pangasüsteemides, käideldakse turvaliselt. Kogu vastutus nende isikuandmete eest lasub pangal, mille teenuseid kasutab Ostja.

9.Vastutus

9.1. Ostja vastutab täielikult esitatud andmete õigsuse eest. Kui Ostja esitab ebatäpseid isikuandmeid, ei vastuta Müüja sellest tulenevate tagajärgede eest. Müüja võib nõuda, et Ostja hüvitaks otsese kahju.

9.2. Müüja vabastatakse ükskõik millisest vastutusest juhtudel, kui kahju tekib seetõttu, et Ostja, eirates Müüja soovitusi ja oma kohustusi, ei tutvunud käesolevate ostu-ja müügitingimustega vaatamata sellele, et vastav võimalus talle anti.

9.3. Müüja vastutab Ostja ees ja Ostja vastutab Müüja ees teisele poolele käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

10.Lõppsätted

10.1.Käesolevad ostu-ja müügitingimused juhinduvad Eesti Vabariigi õigusaktidest.

10.2.Tootepildid võivad olla illustratiivse tähendusega.

10.3.Veebipood jätab endale õiguse loobuda müügist, kui kaubaga on juhtunud mõni järgnevatest probleemidest: on juhtunud inimlik eksitus hinna sisestamisel või tehniline viga süsteemis (näiteks, kui 500 eurot maksev muruniiduk on müügis 50 euroga, on tegemist ilmselge veaga. Sellest tulenevalt eeldame, et klient peaks aru saama, et tegemist on veaga ja toode ei kuulu sellise hinnaga müümisele).

10.4.Üksikutel toodetel võib e-poe laoseis erineda reaalsest seisust.Täname mõistva suhtumise eest.

10.5.Veebipoe poolt müüdavad tooted sisaldavad keskkonnaohtlikke materjale nagu näiteks akud,patareid ja rehvid.Võtame neid tasuta vastu kõikides Tehnikakeskus OÜ kauplustes.Vajadusel leiate jäätmejaamade asukohad http://www.kuhuviia.ee/

10.6.Käesolevad veebipoe ostu-ja müügitingimused on kehtivad alates 01.01.2024.